Thai Widow 5 seeds (De Sjamaan Cannabis Seeds)
€22,95
50 in stock
50 in stock
ArnhemΒ
- Monday:
Tuesday: - Wednesday:
- Thursday:
- Friday:
- Saturday:
- Sunday:
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 18:00
Nijmegen
- Monday:
Tuesday: - Wednesday:
- Thursday:
- Friday:
- Saturday:
- Sunday:
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 18:00
Order today β receive it the next business day
Free exchanges within 30 days
Cheap & discreet delivery
Loved by customers β 4.6/5 rating
Description
When you combine White Widow and Super Thai you get long sticky buds in a tall graceful cannabis plant. Marijuana which is instant and powerful. A cannabis variety with an en extraordinary high. Thai widow was formerly known as Crystal lightning.
- Genetic background: Super Thai X White Widow
- Type: Sativa: 30% Indica:70%
- Flowering time: 8-12 weeks
- Height of the plant indoors: 75-200 cm
- Suitable for outdoors: yes
- Harvest time outdoors: October
- Height of the plant outdoors: 250-350 cm
- Cannabinoid content: medium-high
- CBD content: medium-high
- Effect: physically high, mentally high, euphoric, inspiring, motivating
- Flavour: fruity, spicy, soft
Warning & Disclaimer
Not for sale to minors. Must be 18 years of age or older to purchase. We will ship maximum 20 seeds per order. Marijuana seeds are fully legal in the Netherlands and specifically excluded from Dutch law. Cannabis seeds are legal as long as itβs intended for personal use. We offer these seeds strictly for personal small scale use within the boundaries of Dutch law.
Afghanistan, Algeria, Argentina, Australia, Bahrain, Bangladesh, Belarus, Brazil, Bulgaria, Egypt, Finland, France, Indonesia, Iraq, Islamic Republic of Iran, Jordan, Kenya, Kuwait, Lebanon, Libyan Arab Jamahiriya, Macedonia, Malaysia, New Zealand, Norway, Oman, Palestine Authority, Philippines, Portugal, Qatar, Romania, Russian Federation, Saudi Arabia, Sudan, Switzerland, Syrian Arab Republic, Thailand, United Arab Emirates, United States, Yemen
Specification
| Weight | 6 g |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 1 cm |
| Flowering Time | Medium |
| Genetic Background | Super Thai, White Widow |
| Brand | De Sjamaan Cannabis Seeds |
| Dominant Type | Indica |
| Harvest Time | October |
| Cannabinoid Content | Medium-High |
| CBD Content | Medium-High |
| Height Of The Plant Outdoor | 250-300mm, 300-350mm |
| Plant Height | L, M, S |
| Cultivation Type | Indoor, Outdoor, Regular Seeds |
| Flavour | Fruity, Soft, Spicy |
| Effects | Euphoria, Inspiring, Mentally high, Motivating, Physically high |
| Type | Indica: 70%, Sativa: 30% |
Related Products
Shining Silver Haze Feminized (Royal Queen Seeds)
In stock
White Widow Feminised (De Sjamaan Cannabis Seeds)
In stock
White Skunk Feminised (De Sjamaan Cannabis Seeds)
In stock
Widow Ryder Autoflowering (De Sjamaan Cannabis Seeds)
In stock
Customer Reviews
You must be logged in to post a review.

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.