Brainstorm 5 seeds (De Sjamaan Cannabis Seeds)
€21,00
61 in stock
61 in stock
ArnhemΒ
- Monday:
Tuesday: - Wednesday:
- Thursday:
- Friday:
- Saturday:
- Sunday:
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 18:00
Nijmegen
- Monday:
Tuesday: - Wednesday:
- Thursday:
- Friday:
- Saturday:
- Sunday:
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 18:00
Order today β receive it the next business day
Free exchanges within 30 days
Cheap & discreet delivery
Loved by customers β 4.6/5 rating
Description
The White Widow crossed with Hazed and Skunk inspires this unique brainstorm. This long lasting narcotic high will have you crawling back for more of this amazing marijuana. Lay back and reach for unknown heights. Are you in for some brainstorming? Brainstorm was formerly known as Pyramid.
- Genetic background: Haze/Skunk X White Widow
- Type: Sativa: 40% Indica: 60%
- Flowering time: 8-9 weeks
- Height of the plant indoors: 75-200 cm
- Suitable for outdoors: yes
- Harvest time outdoors: September
- Height of the plant outdoors: 150-250 cm
- Cannabinoid content: medium-high
- CBD content: medium-high
- Effect: mentally stoned, relaxing
- Flavour: sweet, spicy, soft
Warning & Disclaimer
Not for sale to minors. Must be 18 years of age or older to purchase. We will ship maximum 20 seeds per order. Marijuana seeds are fully legal in the Netherlands and specifically excluded from Dutch law. Cannabis seeds are legal as long as itβs intended for personal use. We offer these seeds strictly for personal small scale use within the boundaries of Dutch law.
Afghanistan, Algeria, Argentina, Australia, Bahrain, Bangladesh, Belarus, Brazil, Bulgaria, Egypt, Finland, France, Indonesia, Iraq, Islamic Republic of Iran, Jordan, Kenya, Kuwait, Lebanon, Libyan Arab Jamahiriya, Macedonia, Malaysia, New Zealand, Norway, Oman, Palestine Authority, Philippines, Portugal, Qatar, Romania, Russian Federation, Saudi Arabia, Sudan, Switzerland, Syrian Arab Republic, Thailand, United Arab Emirates, United States, Yemen
Specification
| Weight | 6 g |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 1 cm |
| Brand | De Sjamaan Cannabis Seeds |
| Type | Indica: 60%, Sativa: 40% |
| Flowering Time | Medium |
| Cannabinoid Content | Medium-High |
| CBD Content | Medium-High |
| Harvest Time | September |
| Dominant Type | Indica |
| Effects | Mentally stoned, Relaxing |
| Genetic Background | Haze/Skunk, White Widow |
| Cultivation Type | Indoor, Outdoor, Regular Seeds |
| Height Of The Plant Outdoor | 150-200mm, 200-250mm |
| Plant Height | L, M, S |
| Flavour | Soft, Spicy, Sweet |
Related Products
Shining Silver Haze Feminized (Royal Queen Seeds)
In stock
Shaman’s High Feminised (De Sjamaan Cannabis Seeds)
In stock
Crystal Ryder Autoflowering (De Sjamaan Cannabis Seeds)
In stock
Shamanic Haze Feminised (De Sjamaan Cannabis Seeds)
In stock
Dwarf Ryder Autoflowering (De Sjamaan Cannabis Seeds)
In stock
Customer Reviews
You must be logged in to post a review.

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.