Widow Skunk 5 seeds (De Sjamaan Cannabis Seeds)
€11,50
48 in stock
48 in stock
ArnhemΒ
- Monday:
Tuesday: - Wednesday:
- Thursday:
- Friday:
- Saturday:
- Sunday:
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 18:00
Nijmegen
- Monday:
Tuesday: - Wednesday:
- Thursday:
- Friday:
- Saturday:
- Sunday:
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 18:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 20:00
- 12:00 - 18:00
Order today β receive it the next business day
Free exchanges within 30 days
Cheap & discreet delivery
Loved by customers β 4.6/5 rating
Description
This marijuana variety is combination of White Widow and Sweet Skunk which will put a big smile on your face :) A happy playful high with a wonderful aroma. Widow skunk has a sweet taste, that’s easy on the body. Widow skunk was formerly known as Stoney high.
- Genetic background: Sweet Skunk X White Widow
- Type: Sativa: 75% Indica: 25%
- Flowering time: 8-10 weeks
- Height of the plant indoors: 75-150 cm
- Suitable for outdoors: yes
- Harvest time outdoors: October
- Height of the plant outdoors: 150-250 cm
- Cannabinoid content: medium-high
- CBD content: medium-high
- Effect: physically stoned, mentally stoned, happy
- Flavour: sweet, fruity, strong
Warning & Disclaimer
Not for sale to minors. Must be 18 years of age or older to purchase. We will ship maximum 20 seeds per order. Marijuana seeds are fully legal in the Netherlands and specifically excluded from Dutch law. Cannabis seeds are legal as long as itβs intended for personal use. We offer these seeds strictly for personal small scale use within the boundaries of Dutch law.
Afghanistan, Algeria, Argentina, Australia, Bahrain, Bangladesh, Belarus, Brazil, Bulgaria, Egypt, Finland, France, Indonesia, Iraq, Islamic Republic of Iran, Jordan, Kenya, Kuwait, Lebanon, Libyan Arab Jamahiriya, Macedonia, Malaysia, New Zealand, Norway, Oman, Palestine Authority, Philippines, Portugal, Qatar, Romania, Russian Federation, Saudi Arabia, Sudan, Switzerland, Syrian Arab Republic, Thailand, United Arab Emirates, United States, Yemen
Specification
| Weight | 6 g |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 1 cm |
| Brand | De Sjamaan Cannabis Seeds |
| Dominant Type | Sativa |
| Harvest Time | October |
| Cannabinoid Content | Medium-High |
| CBD Content | Medium-High |
| Flowering Time | Medium |
| Effects | Happy, Mentally stoned, Physically stoned |
| Genetic Background | Sweet Skunk, White Widow |
| Type | Indica: 25%, Sativa: 75% |
| Cultivation Type | Indoor, Outdoor, Regular Seeds |
| Flavour | Fruity, Strong, Sweet |
| Height Of The Plant Outdoor | 150-200mm, 200-250mm |
| Plant Height | M, S |
Related Products
Shamanic Haze Feminised (De Sjamaan Cannabis Seeds)
In stock
Fast Skunk Feminised (De Sjamaan Cannabis Seeds)
In stock
Lemon Bud Feminised (De Sjamaan Cannabis Seeds)
In stock
Customer Reviews
You must be logged in to post a review.

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.